Pamięci Igora Tańskiego, miłośnika komunikacji miejskiej, a prywatnie dobrego przyjaciela, który niestrudzenie przybliżał mi historię dawnych linii komunikacji miejskiej, a także zapoznał z panem Grzegorzem Gałęzowskim.

Mapa jest częścią pracy dyplomowej „Interaktywna mapa historycznych przystanków komunikacji miejskiej w Warszawie”.

© Magda Cendrowska 2023

Podziękowania

Dzięki uprzejmości ówczesnego kierownika Sekcji Rozkładów Jazdy Zarządu Transportu Miejskiego, pana Grzegorza Gałęzowskiego, udało mi się pozyskać Atlas sieci MZK z 1988 roku oraz Atlas sieci ZTM z 1993 roku, a także cały zestaw „grafiki przystankowej” z 1994 roku. Bez wsparcia pana Grzegorza nie powstałaby znaczna część tej strony, za co bardzo dziękuję!

Równie serdeczne podziękowania za udostępnienie swoich zbiorów lub pomoc w dotarciu do nich chciałabym przekazać następującym osobom:

  • Bartłomiej Maciejewski – współtwórca strony Trasbus, ceniony archiwista
  • Bartosz Kaźmierczak
  • Paulina Przybylska
  • Dominik Pych
  • Artur Zając

Największe podziękowania należą się osobie, która swoją wiedzą wsparła pisanie znacznej części kodu i spełniała każde moje zachcianki dotyczące sposobu wyświetlania materiałów na mapie – jest to twórca strony RealBus, Paweł Sitek.

Co dalej?

Strona będzie uzupełniana o nazewnictwo z materiałów takich jak „trasówki”, z których najstarsze datowane są na 1964 rok, nazwy i lokalizacje przystanków z współczesnej „grafiki przystankowej” z początku lat dwutysięcznych, nazewnictwo i numerację podaną w Atlasie sieci MZK z 1988 roku oraz Atlasie sieci ZTM z 1993 roku, a także o informacje zawarte w zleceniach zmian okresowych, z których najstarsze również pochodzą z lat 60.

W miarę możliwości na stronie zostaną udostępnione archiwalne dokumenty dotyczące uruchomienia przystanków oraz „grafika przystankowa” z 1994 roku.

A na deser…

Jeśli podoba Ci się to co robię, możesz postawić mi wirtualną kawę 🙂

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Wszelkie uwagi możesz mi wysłać mailem: mc@przystanki.waw.pl